SAYISAL IP TELEFON SANTRALLARI

ePosta Yazdır PDF

Telesis PX24: Sayısal IP Telefon Santralları

PX24 SAYISAL IP TELEFON SANTRALLARI 
   
Dünden Yarına İletişim Bizim İşimiz

Caller ID`li aboneler
Caller ID algılayan dış hatlar
Sabit telefonlar için SMS kısa mesaj desteği
Sayısal aboneler
BRI ISDN abone ve dış hatlar
PRI ISDN dış hatlar (NT ve TE desteği)
E1 hatlar ve onlarca sinyalleşme desteği
E&M dış hatlar
IP dış hatlar
IP aboneler (Kablolu / Wi-Fi / Dect)
Tek sistemde hem H.323 hem de SIP 
VoIP çağrılar için AES256 kriptolama
DVR (Ses Kayıt Donanımı)
Kişisel görüşme (konuşma) kaydı
Otomatik görüşme (konuşma) kaydı
Robot operatör
Sesli posta (Voice Mail)
Yüzlerce abone özelliği
CTI, PC-konsol, Raporlama yazılımları
LCR (ekonomik operatörü otomatik seçim özelliği)
WEB üzerinden erişim
Ve ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN PX24 TELEFON SANTRALLARI…

PX24 ZORU SEVER
Hem ekonomik bir telefon santralım olsun, hem de bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarımı tam olarak karşılasın diyenlerden misiniz? PX24 telefon santrallarını tanıdıkça daha çok seveceksiniz.

4 analog dış hat, 4 sayısal abone, 12 analog abone, SIP ve H.323 dış hat (tranking) özelliği, yüzlerce SIP ve H.323 telefona destek verebilme kabiliyeti, Telesis xSIP protokol desteği ile PX24u

PX24u IP telefon santralı

Başlangıç olarak 4 analog dış hat, 4 sayısal abone, 16 analog abone, SIP ve H.323 dış hat (tranking) özelliği, yüzlerce SIP ve H.323 telefona destek verebilme, Telesis xSIP protokol desteği ve de genişleyebilme kabiliyeti ile PX24m

PX24m IP telefon santralı

Yüzlerce analog ya da sayısal porta genişleyebilen kapasitesi, E1 arayüzleri, SIP ve H.323 dış hat (tranking) özelliği, yüzlerce SIP ve H.323 telefona destek verebilme kabiliyeti, Telesis xSIP protokol desteği ile PX24x

PX24x IP telefon santralı

Küçük, orta ya da büyük ölçekli işletmenize yüksek fiyat/performans oranlı iletişim çözümleri sunuyor.

SİZE ÖZEL
PX24`ü size özel telefon santralına dönüştürün. Kredili aboneler tanımlayın. Çevir sesi, çalma ve diğer tonların frekans ve seviyelerini siz belirleyin. Yüzlerce abone özelliğini dilediğiniz kullanıcılar için açın yada kapatın. İstediğiniz zaman dilimlerinde seçtiğiniz kullanıcıların görüşmelerine tam kısıtlama ya da süre kısıtlaması getirin. Görüşmelerin detaylı kayıtlarını tutun. İsterseniz, WEB tarayıcınız (Internet Explorer, Mozilla FireFox v.b.) üzerinden telefon santralınıza erişin, kriterlerinizi değiştirin.

ENTEGRE SAYISAL SES KAYDEDİCİ
100 saatten başlayarak dilediğinizce artırılabilen Sayısal Ses Kayıt (DVR) donanımının getirdiği konfor ve kolaylık ile tanışın.

Farklı senaryolarda, Otomatik çağrı yönlendirme (ACD yada Robot Operatör) uygulamanızı yaratın. İsterseniz Telesis PX24 telefon santralınız, arayan numarayı analiz ederek otomatik olarak seçtiğiniz dilde karşılama mesajını okusun. Örnek olarak, Almanya`dan gelen çağrıyı santralınız Almanca, İngiltere`den gelen bir çağrıyı ise İngilizce karşılasın. Santralınızda ISDN hatları kullandığınızda, arayanı ücretlendirtmeden karşılama mesajını okutun. Mesajla karşılanan çağrı istenen aboneye otomatik olarak yönlendirilsin, ve de bu abonelere sesli mesaj bırakılabilsin. Santral abonlerinin mesaj kutularının kotasını ya da toplam kayıt süresini siz belirleyin.

Görüşme esnasında konuşmayı dilerseniz iki yönlü, hem kendinizin hem de görüştüğünüz tarafı, kaydedin. Bırakılan sesli mesajları ve yaptığınız görüşmenin ses kaydını bilgisayarınıza indirin.

Çağrı Merkezi, sağlık ve güvenlik, hava-deniz-demiryolu trafik kontrol ve benzeri uygulamalarınızda, eğer konuşma kayıtlarını almak isterseniz, harici çözümler (dışarıdan bağlanan ek maliyetli ve güvenilirliği şüpheli) yerine PX24 telefon santrallarının tümleşik Sayısal Ses Kayıt donanımını kullanın. Sayısal Ses Kayıt donanımının lisanla açılabilen Xymphony özellikleri ile belirlenen portlardaki konuşmaları otomatik olarak iki yönlü kaydedin.

İNTERNET PROTOKOLÜ CAMBAZI
Internet protokolü üzerinden uzak aramalarınızı VoIP çağrılar ile yapın. Ya da santralınıza dilediğiniz sayıda VoIP ve Wi-fi VoIP telefonu bağlayın. PX24, aynı anda H.323 ve SIP protokol desteği, entegre H.323 gatekeeper, SIP registrar, G.711, G.723, G.729 kodekleri, yankı engelleyicisi, AES256 kriptolaması ile size konforlu ve güvenli VoIP görüşmeleri sunsun. XCom API istemcisi ile CTI uygulamanızı lokal şebekenizde çalıştırın.

Internet üzerinden taşınan ses için kalite ve konfordan ödün vermeyin, alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyin. Bu nedenle, Telesis PX24 telefon santrallarının VoIP için farklı kodek seçenekleri ve de yankı engelleyicileri ile tanışın.  VoIP teknolojisini entegre ve de üstün Xymphony işletim sisteminin tam kontrolünde kullanan Telesis PX24 telefon santralları, yüzlerce kullanıcı özelliğini VoIP çağrılarınız için de geçerli kılsın.

PX24 IP santral ve çevresel ekipmanlar

Telesis PX24 telefon santralları ile farklı analog ya da sayısal arayüzlerden IP yönüne doğru çağrılar oluşturun ya da IP yönünden gelen çağrıları bu arayüzlerde sonlandırın. İsterseniz H.323, isterseniz SIP standardında VoIP telefonları santralınıza bağlayın. Wi-Fi destekli cep telefonunuz kablosuz internetin olduğu her yerde santralın bir dahili abonesi olsun.

Dilerseniz geniş bilgi ekranı, onlarca tuşu ve de pek çok kullanım özelliği ile donatılmış Telesis XPhone IP (VoIP) Softphone size hızlı ve kolay VoIP iletişimi sunsun. XPhone ile internet erişiminin olduğu her noktada güvenlik duvarı, NAT v.b. engelleri aşın ve de Telesis PX24 telefon santralına kayıt olun. Santralınızın dış ve iç hatlarının durumlarını gözleyin (çalıyor, meşgul v.b.), isterseniz görüşmelerinizi kaydedin. Yada VoIP için ITS821 IP telefonu tercih edin. 

IP telefon ve softphone

Tüm bu işlemleri, telefon santralınızın gelişmiş yönatama tabloları kullanarak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolaylıkla yapın. VoIP çağrılar için alternatif yönler tanımlayın. IP üzerinden alınan caller ID ya da arayan numara bilgilerini,  caller ID`li ya da sayısal abone telefonlarına aktarın. VoIP çağrılar için de, geleneksel çağrılarda olduğu gibi gerçek zamanlı görüşme kayıtları oluşturun.

VOIP ÇAĞRILARDA KRİPTOLAMA
İnternet ortamının, geleneksel şebekeye göre ataklara ve dinlemeye daha açık bir ortam olduğunun farkındasınız. İnternet üzerinde dolaşan paketlerin geçeceği yol ve bu yol üzerinde olası engellerden de çekiniyorsunuz. Görüşmelerinizin herhangi biri tarafından kolaylıkla dinlenebileceği kuşkusunu taşıyorsunuz. Telesis PX24 telefon santrallarının üstün kriptolama özelliği sayesinde bu kuşkularınızdan kurtulun. Telesis PX24 ve diğer Telesis ürünleri ile oluşturacağınız VoIP şebekede şu an standartları konmuş ve de en gelişmiş kriptolama tekniklerden biri olan AES256`yı kullanın. Tüm ses paketleri AES256 ile kriptolansın. Telesis PX24, kripto anahtarlarını çok güvenli Diffie-Hellman algoritması ile değiştokuş etsin. Dahası bu değiştokuş esnasında bir de gelişmiş kimlik doğrulama algoritmaları kullansın. Konuşmalarınızı gönül rahatlığıyla yapın.


48 VOLT İLE BESLENEN ANALOG ABONE HATLARI
PX24 telefon santrallarının standart 48 volt abone beslemesi ile beklenmedik sürprizlerden kaçının. PX24 telefon santrallarında analog aboneler, Türk Telekom santralları ve diğer büyük kapasite santrallarda olduğu gibi standart 48 volt ile beslenirler. Bu nedenlerdir ki:

 • PX24 abonelerinin çevrim direnci çok yüksektir (3000ohm). Uzak mesafedeki telefonları sorunsuz çalıştırır
 • Hangi model olursa olsun, standart Caller ID telefonlarda arayan numaranın gösterilebilmesine olanak sağlar

ÇAĞRI RAPORLAMA
Raporlama programı XPort ile görüşme ve istatistik raporları alın. Internet erişiminin olduğu, Dünya`nın herhangi bir yerinden ve de herhangi bir IP numarasından santralınıza bağlanarak detaylı ya da özet görüşme bilgilerine ulaşın. Raporlama için kullanıcılar tanımlayın. Internet üzerinden güvenli erişim için farklı yetkiler ve de şifreler tanımlayın. Tüm raporlama işlemlerini menülü ve görsel komutlar ile kolaylıkla gerçekleştirin.

 

PX24m IP telefon santralı : Küçük ama marifetli

CTI UYGULAMALARI
XCom API istemcisi yada diğer uyumlu istemcileri kullanarak konforunuza konfor katın. Masanızdaki telefona gelen çağrı, aynı anda ekranınızda daha detaylı bilgilerle görünsün. Bilgisayarınızda oluşturacağınız rehberleri kullanarak hızlı aramalar yapın. Çağrı tutma, aktarma, sesli mesajlarınıza ulaşma, konferans ve benzeri özellikleri bilgisayarınızdan kolaylıkla yapın. Kişisel görüşmelerinizin ses kayıtlarını yapın ve bu kayıtları isterseniz bilgisayarınıza aktarın. Santralınızdaki abone telefonlarının ve de dış hatların meşguliyet durumlarını ekranınızdan görsel takip edin. Bilgisayarınızdaki API istemcisini programlayın, otomatik olarak istenen numarayı sizin için arasın ve istediğiniz aboneye otomatik olarak aktarsın.

CTI uygulamaları için XCom

OTEL UYGULAMALARI
Telesis PX24 telefon santralları ile Otelinizi beklentilerinizin üzerinde bir iletişim altyapısına kavuşturun. Otel odalarının durumunu kontrol edin, değiştirin. Müşterilerinizin görüşme bilgilerini gerçek zamanlı ücretlendirin ve kayıtlarını oluşturun. Otel odalarını mesaj bekletme özellikli telefonlar ile donatın. Telesis PX24 telefon santralınızın uyandırma servisi ve dilediğiniz diğer sevislerini müşterilerinizin kullanımına açın. Santralınızı dilerseniz alternatif UMTH operatörlerine IP üzerinden bağlayın, böylece müşterilerinize yurtdışı aramalarda cazip fiyatlar sunarak ilgilerini çekin. Otel personelinizi kredilendirin, kredileri ölçüsünde görüşmelerine izin verin. Dilerseniz, resepsiyon yada belirli telefonlar ile otel odaları arasında yapılacak görüşmeleri kaydedin.

ULUSLARARASI STANDARTLAR
Telesis PX24 telefon santralınızı özgür bırakın. Onlarca sinyalleşme ve protokol desteğine kadar Uluslararası Standartlara tam bir uyum gösteren Santralınıza dileğiniz marka ya da model, bu standartlar ile uyumlu:

 • Arayan numarayı gösteren (Caller ID) telefonları
 • Mesaj destekli arayan numarayı gösteren telefonları
 • Euro ISDN telefon, fax yada modemleri
 • ISDN video-konferans cihazlarını
 • H.323 VoIP telefonları
 • SIP VoIP telefonları
 • H.323, SIP Wi-fi VoIP telefonları
 • IP, yada geleneksel DECT sistemlerini 
 • Ve diğer çevresel ürünleri

bağlayın.

İşletmeniz geliştikçe, yeni Telesis çevresel ürünleri yada uluslarası standartlara uygun diğer ürünler ile iletişim sisteminizi zenginleştirin. Telesis PX24 telefon santralların üstün işletim sistemi Xymphony`nin yeni sürümlerini kolaylıkla santralınıza yükleyin, yeni teknolojileri takip edin. 

GELİŞMİŞ SAYISAL TELEFON SETLERİ
Telesis telefon santralları için özel tasarlanmış DTS821 sayısal telefon setleri ile konforunuza konfor katın. DTS821 telefon setlerinin geniş LCD ekranı, 62 adet tuşu, tuş aydınlatma ve benzeri özellikleri ile masaüstünüzü zenginleştirin. Rehberden arama, tek tuşla arama, aranan ve arayan numaraları izleme, kayıp çağrıları izleme, meşguliyet durumlarını izleme, çağrı park etme, transfer, konferans, kulaklık ve mikrofon ile kullanım gibi pek çok kullanım özelliği ile verimliliğinizi artırın. İsterseniz, görüşme esnasında tek bir tuşa basarak kişisel görüşmenizin ses kaydını yapın. Görüşme kayıtlarınızı ve bırakılan sesli mesajlarınızı kolaylıkla dinleyin.

Fiziksel bağlantının iki tel üzerinden yapılması sayesinde mevcut kablo altyapınızı kullanın.

DTS821 sayısal telefon seti


BAZI KULLANICI ÖZELLİKLERİ:
Koşulsuz çağrı yönlendirme (abonenin yetkisi içindeki herhangi bir numaraya - mobil telefon gibi),  Meşgulde çağrı yönlendirme, Cevapsız çağrı yönlendirme, Yönlendirmeleri aş, Gecikmeli acil hat, Şifreli arama girişi, Şifre değiştirme, Kullanıcı yetkileri güncelleme, Çağrı bekletme, Çoklu çağrı bekletme, Çağrı aktarma, Konferans, Konferans odası, Çoklu abone arama, Çağrı yakalama, Çağrı park, Çağrı kesme, Araya girme, Geri arama, Yönlendirilmiş çağrı reddet, Yönlendirilmiş çağrıyı toplama, Son aranan numarayı arama, Kullanıcı hafızasından arama, Ortak hafızadan arama, Otomatik arama, Randevu hatırlatma (uyandırma) servisi, Rahatsız edilmeme, Kötücül çağrı işaretleme, Sesli mesaj yolla, Sesli mesaj al, Görüşme kayıt, Kredi tanımlama,  Otel odası özel durum tanımları, şef-sekreter.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

GENEL PX24u PX24m PX24x

İşletim sistemi

Xymphony

Xymphony

Xymphony

Sistem yönetimi

Web tarayıcısı ile

Web tarayıcısı ile

Web taracıyısı ile

Raporlama programı

XPort

XPort

XPort

CTI, PC-konsol

Xymphony-API, XCom

Xymphony-API, XCom

Xymphony-API, XCom

Anahtarlama

Sayısal, bloklamasız

Sayısal, bloklamasız

Sayısal, bloklamasız

Besleme

220VAC, 48VDC

220VAC, 48VDC

220VAC, 48VDC

Analog abone hattı çevrim direnci

3000 ohm ve üzeri

3000 ohm ve üzeri

3000 ohm ve üzeri

Ethernet arayüzü

*

*

*

Caller ID ETSI FSK modem

*

*

*

CMDR tampon bellek

*

*

*

ACD, VMail, görüşme kayıt donanımı

min. 100 saat

min. 100 saat

min. 100 saat

Gerçek zamanlı ücretlendirme

*

*

*

A-parti (arayan numaraya göre) yönatama

*

*

*

B-parti (aranan numaraya göre) yönatama

*

*

*

Uzaktan erişim

IP

IP

IP

Uzaktan yazılım güncelleme

*

*

*

Programlanabilir ton frekansları

*

*

*

Programlanabilir ton seviyeleri

*

*

*

Programlanabilir kadanslar

*

*

*

Programlanabilir zil melodileri (sayısal setler)

*

*

*

UMTH dialer özelliği

*

*

*

 

KAPASİTELER PX24u PX24m PX24x

Başlangıç kapasitesi

12 analog abone, 4 sayısal abone, 4 analog dış hat

16 analog abone, 4 sayısal abone, 4 analog dış hat

Modüler, müşteri isteği doğrultusunda

Genişleme yuvası

-

2

28

SIP kullanıcılar

160

160

512

H.323 kullanıcılar

160

160

512

xSIP kullanıcılar

*

*

*

BRI ISDN

-

*

*

E1 PRI ISDN (DSS1, QSIG)

-

-

*

E1 CAS

-

-

*

E1 SS No.7

-

-

*

E1 V5.2

-

-

*

Analog E&M

-

*

*

 

VOIP PX24u PX24m PX24x

VoIP-TDM geçiş kanal sayısı

modüler olararak lisanslanabilir

modüler olarak lisanslanabilir

modüler olarak lisanslanabilir

SIP kullanıcılar

160

160

512

H.323 kullanıcılar

160

160

512

SIP

RFC 3261

RFC 3261

RFC 3261

H.323

version 5

version 5

version 5

Ses kodekleri

G.711, G.723.1 (5.3 ve 6.4 kbps), G.729, G.729A

G.711, G.723.1 (5.3 ve 6.4 kbps), G.729, G.729A

G.711, G.723.1 (5.3 ve 6.4 kbps), G.729, G.729A

Silence suppression (VAD)

*

*

*

Programlanabilir audio frame length

*

*

*

Yankı giderici

G.168-2002

G.168-2002

G.168-2002

QoS (Tos ve Diffserv)

*

*

*

Tümleşik SIP registrar

*

*

*

Tümleşik H.323 gatekeeper

*

*

*

Tümleşik xSIP registrar

*

*

*

Media Proxy

*

*

*

Programlanabilir port ve soketler

*

*

*

Doğrulamasız SIP registrar kaydı

*

*

*

Digest Authentication

*

*

*

Doğrulamasız H.323 gatekeeper kaydı

*

*

*

MD5 Authentication

*

*

*

H.235 Baseline Security Profile

*

*

*

H.235 Baseline Security Profile with integrity

*

*

*

Ses kriptolama (AES 256)

*

*

*

Softswitch kabiliyeti

*

*

*

Gateway kabiliyeti

*

*

*

VoIP ek servisler

*

*

*

 

MEKANİK PX24u PX24m PX24x

Boyutlar (yükseklik, genişlik, derinlik)

9.1x23.7x22cm

15.2x23.7x22cm

32x39x27cm (tek kabinet)

 

Telesis X1: Büyük Kapasite Santral

Telesis X1 telefon santralı, BRI ve PRI ISDN arayüzleri, terminaller, gateway`ler, gatekeeper`lar, VoIP çağrıları için registrar`lar gibi binlerce H.323 ve SIP aygıtı, analog telefon ve faks, analog ve sayısal abone ve trank hatlarından oluşan bloklarla 32,000 porta kadar büyüyebilen toplam kapasitesi, Telesis xSIP protokol desteği ile, hazırda var olan sistemi büyütmek veya yarına hazır yeni bir ağ kurmak isteyenler için mükemmel çözümdür. Telesis X1`in trankları SS No.7, V5.2, Euro-ISDN, QSIG, R1, R2, CL-1B, OCL-1B, TCL-1B, CL-1VF, OCL-1VF, TCL-1VF, ZSL/SL, SLM, çeşitli CAS sinyalleşme ve ara bağlantıları gibi sinyalleşme çeşitlerini desteklerler. Entegre 10/100 Base T ethernet arayüzü hem H.323, SIP, xSIP protokollerini desteklemektedir.

Telesis X1, Central Office (Şebeke Santralı), Kırsal alan santral, Tranzit santral, özel santral (PBX ya da PABX), IP PBX, sinyal çevirici gibi uygulamalar için ideal, en doğru çözümdür.

Telesis X1 telefon santralı

SİNYALLEŞME ÇEŞİTLERİ

Analog abone hatlarında:

 • Dekadik numara algılama
 • DTMF algılama
 • Arayan abone bilgisi (CLIP) ETSI 300 659-1 standardında belirtildiği üzere (FSK sinyali ilk iki zil tonu arasında gönderilir)
 • Tek çalma ile bekleyen mesaj var bilgisi
 • Görsel bekleyen mesaj var bilgisi (Akım kesme modunda mesaj bekletme lambası)

 

Analog trank hatlarda:

 • DC loop sinyalleşme
 • CLIP algılama
 • DTMF ve dekadik sinyalleşme
 • Ücretlendirme ve cevaplama algılaması (12kHz, 16kHz veya kutup değiştirme)
 • Ring Down Tie Trunk (RDTT, lokal batarya)

Analog E&M tranklarda:

 • Dekadik adres sinyalleşmeli darbeli hatlar
 • DTMF, MFC-R2, MF-R1 register sinyalleşen sürekli hatlar
 • CIS ülkelerinde yaygınca kullanılan sinyalleşme türleri:
  • ANI (Automatic Number Identification) algılama ve sorgulama
  • Adres sinyalleşmesi:

Dekadik
MFC-R1.5
Pulse Packet 1
Pulse Packet 2
Pulse Packet 3a
Pulse Packet 3b

 •  
  • Hat sinyalleşmesi:

CL-1B
OCL-1B
TCL-1B
CL-1VF
OCL-1VF
TCL-1VF

İki telli sayısal abone arayüzlerinde

 • ISDN 4B+D

Basic Rate ISDN (BRI) S0, Uk0 arayüzü:

 • DSS1 (EuroISDN)

2.048Mbit E1 (ITU-T G.703) arayüzleri:

 • Channel Associated Signaling (CAS)
 • Single bit E&M uyarlaması
 • 2 bit ITU-T R1 2 bit ITU-T R2
 • CIS ülkelerde yaygınca kullanılan ANI (Automatic Number Identification) algılama ve sorgulama
 • CIS ülkelerinde yaygınca kullanılan sinyalleşme çeşitleri (CL-1B, OCL-1B, TCL-1B, CL-1VF, OCL-1VF, TCL-1VF, ZSL/SL, SLM gibi)
 • Common Channel Signaling (CCS)
 • DSS1 (EuroISDN TE yönünde)
 • DSS1 (EuroISDN NT yönünde)
 • ECMA QSIG (TE yönünde)
 • ECMA QSIG (NT yönünde)
 • ITU-T Signaling System No.7 ISUP
 • V5.2 LE Protokolü
 • V5.2 AN Protokolü

ARAYÜZ KARTLARI

Telesis X1 telefon santralının analog abone kartları 16 adet abone arayüz devresine sahiptir. Abone arayüzü terminal ekipman dahil 3000 ohm sürebilecek ve ETSI 300 659-1 standardında FSK sinyali ile arayan abone bilgisi gönderecek şekilde tasarlanmıştır. ETSI 300 659-1 arayan abone bilgisi gönderme standardına göre FSK sinyali ilk ve ikinci zil sinyali arasındaki ilk uzun sessiz periyodda gönderilir. Abone kartlarının hem 600 Ohm resistiv hemde kompleks empedans modelleri vardır. Abone portlarının ITU-T K.20/K.21 standartlarına uygun olarak tasarlanmış yüksek voltaja karşı koruma devresi bulunmaktadır. Koruyucu önlemleri daha da arttırmak için, MDF`in içerisine yerleştirilen ana koruma devreleri kullanılabilir.

Telesis X1 telefon santralının 4B+D sayısal abone kartları üzerinde 15 adet port yer almakta ve bu portlara Telesis sayısal telefon setleri iki telli kablolar ile bağlanabilmektedir.

Telesis X1 telefon santralının analog DC loop trank kartı, DC hat besleme, kutup değiştirme, 12 ve 16 kHz ücretlendirme darbesi ve ETSI 300 659-1 standardına uygun FSK arayan numara bilgisi algılayıcıya sahip 8 devreden oluşur. Analog DC loop kartlarının hem 600 Ohm resistiv hemde kompleks empedans modelleri bulunur. Kartın yüksek voltaj ve yüksek akım koruması ITU-T K.20/K.21 standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır.

Telesis X1 telefon santralında analog E&M trank kartının Tip-V bağlantısına olanak sağlayan 4 adet devresi bulunmaktadır. Her port 2 ya da 4 tel arayüzü olacak şekilde, devre kartının üstünde bulunan kısa devre köprüleri aracılığıyla ayarlanabilir. Yazılım, E&M hatlar üzerinden çeşitli hat ve adres sinyalleşmelerinin yapılabilmesini sağlayan ayarlar içerir. M teline bağlı, hatta DC akımını kontrol eden algılayıcı, uzakuç ekipmanındaki arızaları hisseder. Analog E&M kartı 600 Ohm resistiv referans empedansı için mevcuttur. Portları, giren, çıkan, çift yönlü ve kapalı olarak yazılım aracılığıyla işaretlemek mümkündür.

Telesis X1 telefon santralının Basic Rate ISDN kartı S0 ya da uK0 arayüzlerini destekler. Her S0 ya da Uk0 BRI kartının kapasitesi 8 devreye kadar çıkabilir. Toplam 2880 BRI desteği vardır. Noktadan noktaya ve noktadan çok noktaya bağlantıları mümkündür.

Telesis X1 telefon santralında 2.048Mbit E1 sayısal arayüz kartının kapasitesi 4E1`e kadar çıkabilir. Telesis X1`deki maksimum E1 sayısı 120`dir. Her E1 arayüzü için 120 Ohm dengeli ya da opsiyonel 75 Ohm eşeksenli bağlantılar mevcuttur. Telesis X1, sistemde bulunan E1 portlarından herhangi birisine senkronize olabilir ya da kendi saatine bağlı olarak master rolü alabilir. Hat kodu AMI veya HDB3 olarak programlanabilir. Cyclic Redundancy Check (CRC4) her E1 arayüzü için ayrı olarak çalıştırılabilir. E1 portlarının her kanalı, ayrı ayrı giren, çıkan, çift yönlü veya kapalı olarak işaretlenebilir, böylece bölünmüş E1 bağlantısı kurmak mümkündür.

Telesis X1 telefon santralında 10/100 BaseT ethernet arayüzü, teminaller, gatekeeper`lar, registrar`lar, gateway`ler gibi binlerce H.323 ve SIP aygıtını destekler. IP-TDM gateway uygulamalarında aynı anda 32 adet çağrı yapılabilir. Medya şifrelemesi için AES-256 seçilebilir.

SİSTEM KAYNAKLARI

Telesis X1 telefon santralının ortak kontrol fonksiyonları, merkezi bir yöntemle idare edilir. Telesis X1, endüstriyel tip bilgisayar (450 MHz Pentium veya daha yüksek işlemcili) tarafından yönetilir. Bu mimari, mikroişlemci teknolojilerinde varılan yeniliklerden hemen yararlanabilmesine olanak tanır. İşletim sistemi ve parametreler elektrik kesintilerinden etkilenmeyen yarı iletken (DiskOnChip) hafızalarda güvenli bir şekilde tutulur.

Telesis X1 telefon santralının teknolojik üstünlüğünü sağlayan kontrol ve anahtarlama ünitesi şu birimlerden oluşur:
 • Endüstriyel CPU (450 MHz Pentium ya da daha yüksek işlemcili)
 • Program ve parametre hafızaları
 • İşletim hafızaları
 • Elektrik kesintilerinden etkilenmeyen çağrı kayıtları hafızası
 • Anahtarlama devreleri
 • Ton jeneratörü ve sentezleyicisi
 • HDLC devreleri (Common Channel Signaling-CCS ve sistem kontrolü için)
 • Konferans kanalları
 • Yüksek kapasiteli (100 saat yada üzeri) ve çoklu kanal destekli, entegre Sayısal Ses Kayıt donanımı (DVR-Digital Voice Recorder)
 • Real Time Clock (RTC) Sistem mesaj (anons) hafızası
 • Entegre modem (14400bps, V.32bis)
 • Yönetim amaçlı seri port (PC, yazıcı veya harici modem bağlamak üzere programlanabilir)
 • Konsollar için seri port (Telesis NPS ve FPS konsolları)
 • Diğer servis devreleri (zamanlama, sinyalleşme devreleri gibi)

MODÜLER YAPI

Telesis X1 telefon santralı mekanik açıdan modüler bir mimariye sahiptir. Sistemin kurulması veya genişletilmesinde abone ve trank kartları eklenerek kapasite hızlı ve kolayca büyütülebilir.

Telesis X1 telefon santralı, bir CPU modül ile çevresel modüllerden oluşur. Onun üzerinde çeşit arayüz ve sinyalleşme düzenini desteklemesine rağmen Telesis X1 telefon santralında sadece iki cins çevresel modül vardır; analog ve E1 arayüzlerin yer aldığı XPMN ve BRI arayüzleri içeren BPMN modülü. Her çevresel modülün kendi DC-DC voltaj çevirici ve arayüz kartları için 15 yuvası vardır.

Telesis X1 telefon santralı, binlerce H.323 uç noktasının entegre gatekeeper`ına kayıt olmasına izin verir. Bu uç noktalar, kendi IP edresleri olan H.323 telefonlar (hard/soft) ile IP trunk yönlendiriciler olabilir. Telesis X1 birden fazla gatekeeper`ı aynı anda kayıt edebilmektedir.

Telesis X1 telefon santralı, binlerce SIP kullanıcının entegre registrar`ına kaydolmasına izin verir. Kullanıcılar, kendi IP adresleri olan SIP telefonlar (hard/soft) ile IP trunk yönlendiriciler olabilirler. Telesis X1 birden fazla registrar`ı aynı anda kayıt edebilmektedir.

Telesis X1 telefon santralında TDM devreleri, H.323 uçnoktaları ve SIP kullanıcıların hepsi birlikte bulunmaktadır.

TRAFİK YÖNETİM KAPASİTESİ

Telesis X1 telefon santralı, servis kalitesinde hiçbir düşüş olmadan 300,000 BHCA`ya kadar trafikte test edilmiştir.

Telesis X1 telefon santralının Sayısal Sinyal İşleyicileri (DSP) kullanan ileri teknolojisi, saniyede yüz milyonlarca işlem yapabilecek kapasitededir. Çok akıllıca tasarlanmış algoritmalarla yönetilen sistem olanakları, santralın fazla yüklenme olasılığını nerdeyse imkansız kılar.

Telesis X1 telefon santralı, binlerce H.323 uç noktasının entegre gatekeeper`ına kayıt olmasına izin verir. Bu uç noktalar, kendi IP adresleri olan H.323 telefonlar (hard/soft) ile IP trunk yönlendiriciler olabilir. Ayrıca, Telesis X1 birden fazla gatekeeper`ı aynı anda kayıt edebilmektedir. IP`den IP`ye yapılan çağrılarda medya, direk bir H.323 uç noktasından diğer H.323 uç noktasınadır, bu tip çağrılarda sistem kanal kaynakları kullanılmaz (sözgelimi; anahtarlama matrisindeki PCM kanalı). Telesis X1, önceden tanımlı her kayıtlı uç noktası profili için adres çözümleme ve bazı başka servisler sağlar. Böyle çağrılarda Telesis X1, softswitch olarak çalışır. Aynı anda IP`den IP`ye birçok H.323 çağrısı yapılabilir.

Telesis X1 telefon santralı, binlerce SIP kullanıcının entegre registrar`ına kaydolmasına izin verir. Kullanıcılar, kendi IP adresleri olan SIP telefonları (hard/soft), IP trunk yönlendiriciler olabilirler. Telesis X1 birden fazla resgitrar`ı aynı anda kayıt edebilmektedir. IP`den IP`ye yapılan çağrılarda medya, direk bir SIP kullanıcıdan diğerinedir, bu tip çağrılarda sistem kanal kaynakları kullanılmaz (sözgelimi; anahtarlama matrisindeki PCM kanalı). Böyle çağrılarda X1, softswitch olarak çalışır. Aynı anda IP`den IP`ye birçok SIP çağrısı yapılabilir.

Ayrıca, Telesis X1 telefon santralı, IP-TDM gateway yeteneğindedir.

 

YAZILIM

Telesis X1 telefon santralı, yönetim yazılımını kendi bünyesinde bulunduran (SPC-Stored Program Controlled) bir sistemdir. Santral işletim sistemi yazılımı Xymphony, Telesis tarafından X1 için özel olarak geliştirilmiştir.

Sahada Xymphony`nin yeni bir sürümünün yüklenmesi, Telesis X1 telefon santralının bağlı bulunduğu yönetici bilgisayarından programı indirerek, sistemin çalışmasını duraklatmaksızın yapılabilir.

Xymphony`nin birçok özelliklerinden biri olan gelişmiş yol atama tablosu yaratabilme yeteneği sayesinde en düşük maliyetli yönlendirme (LCR), ücretlendirme tabloları ve çeşitli abone/trank sınıfları oluşturmak mümkündür.

Bir çok programlanabilir parametresi ile Xymphony, trafik yönetimini esnek ve verimli hale getirir. Herşeyin bütünleşik olduğu işletim sistemi ile, kullanıcı ihtiyacı olan özellikleri, sistem hangi kapasitede olursa olsun kolaylıkla programlanabilir, böylece sistem kurulu olduğu firmanın ihtiyaçları ile beraber, yazılım değişikliğine ihtiyaç duymadan büyüyebilir.

SİSTEM YÖNETİMİ VE ÜCRETLENDİRME

Santral yönetim yazılımı XMan, Windows işletim sistemi altında çalışan PC`lerde kullanılır. Sistemin programlanması, detaylı görüşme kayıtlarına ulaşmak ve işletim sistemi Xymphony`nin yeni sürümlerinin yüklenmesi sahada lokal olarak bağlı bilgisayardan veya uzaktan Telesis X1 telefon santralının modemine bağlanarak yapılabilir. Sistemin hertürlü ayarının yapılması, çalışmayı etkilemeden gerçekleştirilebilir. Santral yönetim yazılımı

XMan`in özellikleri;

 • abone yönetimi
 • yol atama yönetimi
 • trank devrelerinin yönetimi
 • ücretlendirme yönetimi
 • sinyalleşmenin detaylı monitör edilmesi
 • detaylı görüşme kayıt istatistiklerini de kapsayan trafik ölçümleridir.
Xymphony`nin çok güçlü olduğu bir konu çağrı ücretlendirmesidir. 16 rakama kadar önnumara analizi yapılabilir. Aranan yön bazlı ücretlendirme tabloları aşağıdaki kriterlere göre tanımlanabilir:
 • birim ücretlendirme periyodu aranan yöne,
 • haftanın gününe ve günün saatine göre,
 • tatiller ve diğer özel günler için farklı birim ücretlendirme periyodu,
 • sabit ücretli aramalar, ücretsiz aramalar.

Ücretlendirme periyodları 100 milisaniye ve katları olarak belirlenebilirler. Bir ücretlendirme periyodu 100 milisaniyeden birkaç dakikaya kadar sürelendirilebilir. Arzu edilir ise, ücretlendirme için bağlanılan üst santraldan alınacak ücretlendirme bilgisi kullanılabilir.

Abone servisleri (çağrı yönlendirme, randevu hatırlatma v.b.) kullanımı, aktivasyonu, iptali veya sorgulaması için sabit ücretler tanımlanabilir.

Ücretlendirme, çağrı esnasında, eş zamanlı olarak yapılır. Belirli krediler tahsis ederek ön-ödemeli aboneler tanımlamak mümkündür.

Çağrıların detaylı kayıtları Xymphony tarafından oluşturulup santral diskinde tutulur ve istendiğinde XMan`e indirilir. XMan veri tabanında saklanan görüşme detaylarında aşağıdaki bilgiler barındırılır;

 • santral kimlik bilgisi
 • tarih ve zaman
 • arayan numara bilgisi
 • aranan numara bilgisi
 • çağrı süresi
 • algılanan ücretlendirme darbeleri
 • gönderilen ücretlendirme darbeleri

XMan görüşme kayıtlarını, kullanıcı tarafından belirlenen bir düzende, bağlı olduğu yazıcıya ya da dosyaya gönderebilir.

XMan veri tabanı; lokal, NWD, ISD aramaları, abone servisleri ve toplam ücretlendirme kontörlerinin ayrı kayıtlarnın tutulduğu tablolara sahiptir.

Telesis X1 telefon santralının periyodik bakım gerektiren hiçbir donanım parçası bulunmamaktadır. Periyodik olarak yapılması önerilen tek bakım, santralın yarı-iletken diskinde tutulan görüşme kayıtlarının, diskte yer açmak amacıyla XMan veritabanına aktarılmasıdır.

 

ABONE VE TRANK ÖZELLİKLERİ

Xymphony aşağıda listelenen tüm özelliklerin abone ve trank portları tarafından kullanımını sağlar. İstenen özelliklere, yön atama tablolarından ayarlanan parametrelerle, port bazında erişim engellenebilir.

 • Koşulsuz çağrı yönlendirme (abonenin yetkisi olan herhangi bir numaraya - mobil telefon gibi)
 • Meşgulde çağrı yönlendirme
 • Cevapsız çağrı yönlendirme
 • Yönlendirmeleri aş
 • Gecikmeli acil hat
 • Şifreli arama girişi
 • Şifre değiştirme
 • Kullanıcı yetkileri güncelleme
 • Çağrı bekletme
 • Çoklu çağrı bekletme
 • Çağrı aktarma
 • Konferans
 • Çoklu abone arama
 • Çağrı yakalama
 • Çağrı park etme
 • Parkdaki çağrıyı çözme
 • Çağrı kesme
 • Araya girme
 • Geri arama
 • Park edilmiş çağrı toplama
 • Yönlendirilmiş çağrı reddet aktivasyonu
 • Yönlendirilmiş çağrı reddet iptal
 • Yönlendirilmiş çağrıyı toplama
 • Son aranan numarayı arama
 • Kullanıcı hafızasından arama
 • Ortak hafızadan arama
 • Randevu hatırlatma servisi aktivasyonu
 • Randevu hatırlatma servisi iptal
 • Rahatsız edilmeme aktivasyonu
 • Rahatsız edilmeme iptali
 • Kötücül çağrı işaretleme
 • Sesli mesaj yolla
 • Sesli mesaj al
 • Kredi tanımlama
 • Otel odası özel durum tanımları

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

 • A-Parti (arayan numara) analizi
 • B-parti (aranan numara) analizi
 • Yön tanımlama
 • Alternatif yön tanımlama
 • Eş zamanlı ücretlendirme
 • Çağrı ve log kayıtları
 • İstatistik raporlama
 • Çeşitli tarifeler tanımlama
 • Senkronizasyonda esneklik
 • Programlanabilir ring tonu kadansları
 • Programlanabilir ton seviye ve frekansları
 • Programlanabilir sinyalleşme parametreleri
 • Programlanabilir zamanlama parametreleri
 • Detaylı ücretlendirme opsiyonları
 • Sınırsız abone kategorileri
 • ISDN Ek (Supplementary) hizmetleri
 • Uzaktan bakım
 • Sinyal analizörü
 • Esnek numaralandırma
 • Kayıtlı anonslar
 • Sesli mesaj
 • Otel özellikleri
 • Kredili aboneler
 • MICROS Fidelio PMS protokolü desteği
 • Parametre saklama

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kullanım alanları

Central Office
Kırsal alan santralı
tranzit telefon santralı
Private Branch Exchange (PBX)
IP PBX (IP santral)
Sinyal dönüştürücü

Yedekli kontrol, anahtarlama, hafıza, ses, ton

ve diğer servis donanımları

EVET

Analog abone kartları

her kartta 16 devre

Sayısal abone kartları

her kartta 15 devre

Trank kartları

her kartta 8 devre

E&M trank kartı

her kartta 4 devre

ISDN BRI kartı (S0, Uk0)

her kartta 4 veya 8 ISDN devresi

Maksimum port

32,000

H.323 uçnoktası Binlerce
SIP kullanıcı Binlerce

BHCA

300,000

CPU

450 MHz Pentium veya daha üstü

Çalışma voltajı

48V DC veya 220V AC

Maksimum abone loop impedansı

terminal ekipman dahil 3,000 ohm

Çalışma sıcaklığı

+5 - +45

hırsız alarm sistemleri , kamera sistemleri , alarm , güvenlik sistemleri , alarm kiralama , alarm satış , alarm izleme merkezi , alarm takip merkezi , hırsız alarm, yangın alarm , istanbul alarm sistemi , istanbul kamera sistemi , istanbul alarm , istanbul kamera , alarm merkezi , alarm haber alma merkezi , alarm sistemi , alarm sistemleri , kamera kurulumu , kamera satış , kamera , alarm satış , türkiye alarm , türkiye kamera , türkiye hırsız alarm , türkiye kamera sistemleri, Anahtar Kelimeler PERKOTEK Personel takip yazılımı pdks programı, pdks yazlımı personel devam program yemekhane takip programı yemekhane kontrol yazılımı sektörel yazılımlar access control yazılımı software akses kontrol üye takip parmak izi yazılımı personel programı tuvalet takip yazılımı wc takip wc kontrol programı geçiş kontrol programı kartlı geçiş programı kart basma parmak izli kapı açma yazılımı yemek adeti bulma programı download update ücretsiz indir free PARMAK İZLİ PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ PDKS, Parmak izi tanıma, parmakizi kontrol, parmak izi terminal, parmak izi pdks, parmak izi geçiş kontrol sistemi, geçiş kontrol, parmak izi terminal, parmakizli, parmak izli sistem, magicpass , magic pass 5000,5500,6500, 7500, 8500, 9500, 10500, 12628, 14500, 15500, 16500, 17500 ,yangın söndürme tüpleri , yangın söndürme cihazları  , yangın söndürme sistemleri yangın söndürme tüpü yangın söndürme yangın söndürme cihazı yangın söndürme tozları yangın söndürme tozu ,yangın alarm sistemleri kapı alarm sistemleri paradox alarm sistemleri yangin alarm sistemleri alarm sistemleri hakkında yangın yangın alarm yangın alarm paneli yangın tüpleri yangın santrali yangın hortumu yangın merdiveni yangın tüpü yangın battaniyesi yangın dolabı yangın kapısı yangın sistemleri yangın söndürücü yangın dolapları yangın pompaları yangın ihbar sistemleri yangın önlemleri yangın alarm sistemi yangın yönetmeliği yangın ekipmanları yangın hidroforu yangın butonu yangın dedektörü yangın hortumları yangın malzemeleri yangın elbisesi yangın hidrant yangın kapıları elektronik güvenlik sistemleri zaman kontrol sistemleri gizli kamera sistemleri bariyer sistemleri kamera güvenlik sistemleri kapalı devre kamera sistemleri kartlı geçiş sistemleri ses sistemleri turnike sistemleri guvenlik sistemleri kamera guvenlik sistemleri hırsız ihbar sistemleri cctv kamera sistemleri kartlı giriş sistemleri bekçi tur sistemleri kamera kayıt sistemleri personel devam kontrol sistemleri geçiş sistemleri alam sistemleri dijital kayıt sistemleri otomatik söndürme sistemleri otopark sistemleri söndürme sistemleri casus kamera telsiz kamera en ucuz kamera parmak kamera dijital kamera kablosuz gizli kamera kamera canon gizli kamera sistemi kamera alarm kamera digital video kamera web kamera gizli kamera ıp kamera kamera satış toptan kamera infrared kamera kapalı devre kamera kapalı devre kamera sistemi network kamera renkli kamera termal kamera güvenlik kameralari güvenlik kameraları güvenlik kamerasi güvenlik kamerası güvenlik şirketi güvenlik şirketleri özel güvenlik şirketi özel güvenlik şirketleri güvenlik hizmetleri özel güvenlik lider güvenlik güvenlik ekipmanları güvenlik ürünleri güvenlik malzemeleri güvenlik filmi güvenlik firması market güvenlik oto alarm nokta alarm alarm haber alma merkezi alarm cihazı pronet alarm alarm merkezi gas alarm yangin alarm gaz dedektörü dedektörü duman dedektörü alev dedektörü metal arama dedektörü el dedektörü ısı dedektörü nem dedektörü dvr kart kart basma saati manyetik kart kart kart basım kart saati optik kart proximity kart personel devam kontrol personel devam kontrol sistemi bekçi kontrol saati bekçi kontrol devam kontrol casus kameralar gizli kameralar ip kameralar kameralar dome kameralar sabit kameralar dvr 2000 pir dedektör dinleme cihazı oto alarmı kartlı geçiş pdks bariyer cctv turnike kartlı geçiş sistemi sprinkler teknim guvenlik dvr kartları parmak izi kilit dijital kayıt cihazı dvr kartı guvenlik kamerasi kiralik araç kiralik oto parmak izi okuyucu dedektör dijital ses kayıt guvenlik kameralari metal dedektör parmak izli ses kayıt siren uydu araç takip

 
 
 
 

ZİYARETÇİ SAYACI

970065
BUGÜNBUGÜN70
DÜNDÜN680
BU HAFTABU HAFTA1549
BU AYBU AY17364
TOPLAMTOPLAM970065

ONLINE ZİYARETÇİLER

Şuanda 30 konuk çevrimiçi

7/24 KURUMSAL İLETİŞİM

Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak, 7gün/24saat çağrı merkezimizi arayarak istek ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz.